Dovolenka pri mori – Taliansko

Dovolenka pri mori v spojení s Talianskom evokuje široké piesočnaté pláže, krištáľové more, popoludňajšiu siestu, pizzu, cestoviny a capuccino a dlhé letné večery v životom pulzujúcich uliciach. Taliansko však ponúka oveľa viac. Vďaka svojej unikátnej polohe medzi Alpami a Stredozemným morom má nielen príjemnú klímu od severu na juh, ale aj rôznorodú prírodu a bohaté kultúrne dedičstvo, ktoré pomôžu spestriť akýkoľvek pobyt v tejto krajine. Aj vďaka tomu môže byť vaša dovolenka pri mori v Taliansku nielen oddychová, ale aj obohacujúca.

Taliansko ponúka na výber viacero morí – Jadranské na východe, Iónske a Stredozemné na juhu a Tyrhenské na západe. Každé z nich má svoje zvláštnosti, a tak dovolenka pri talianskom mori nikdy nie je rovnaká. Dlhé piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora striedajú skalné útesy s malými zátokami a priezračným morom, podmorské jaskyne a pláže s bielym alebo čiernym pieskom. Ľudnatý sever je opakom ľudoprázdneho juhu, no siesta je všade rovnaká. Akékoľvek talianske more si vyberiete, vaša dovolenka bude jedinečná.

Pokiaľ túžite spoznať viac ako len pláž, poradíme vám, ktoré letovisko je vhodné ako východisko pre jednodňové výlety, ktoré miesta sa skutočne oplatí navštíviť, čo dokáže potešiť vaše deti či partnerku. Dovolenka pri mori a Taliansko, to sú aj kulinárske lahôdky, ktoré by ste rozhodne mali ochutnať. Každý región má niečo špecifické, či je to syr, rybie špeciality, omáčka alebo cestoviny. Talianske víno a káva sú všade veľmi dobré a talianske dezerty sú priam výnimočné. Taliansky temperament je tiež neprehliadnuteľný a pokiaľ uprednostňujete dovolenku pri mori v rušných letoviskách, určite si ho užijete do sýta.

Pomôžeme vám vybrať krásne miesto, vhodné ubytovanie a zaujímavý program, aby vaša tohtoročná dovolenka pri mori v Taliansku bola jedinečná. Veď dovolenka pri mori a Taliansko patria nerozlučne k sebe.


Dovolenka pri mori v Taliansku a naše služby pre vás:

 

Vaša dovolenka pri mori v Taliansku môže vyzerať aj takto:

 

Kontaktujte nás pre bližšie info, radi vám vypracujeme itinerár na mieru.