Poznávacie zájazdy Rím

 

Poznávacie zájazdy Rím

Množstvo prívlastkov s predponou naj  robia z Rím robia jedno z najnavštevovanejších miest sveta. Niet divu, že všetky cesty stále vedú do Ríma. Rím sa stal metropolou antického sveta, sídlom pápežov, cieľom pútnikov z celého sveta a to nielen počas tzv. Svätých rokov.  V Ríme sídlia viaceré významné medzinárodné akadémia, ktoré slúžia ako centrá vzdelania a kultúry.  Rím však naďalej žije a je plný nielen pamiatok, ale i rôznych kultúrnych udalostí, miestom, ktoré žije nielen turizmom, ale i svojim každodenným životom.

Poznávacie zájazdy smer Rím z našej dielne vám odhalia skryté tajomstvá tejto metropoly. Či cestujete za duchovnou obnovou, poznaním, kultúrou, nákupmi či relaxom, Rím má vždy čo ponúknuť. Naše poznávacie zájazdy na Rím vám pomôžu spoznať nielen najnavštevovanejšie miesta a pamiatky, ale aj tie menej známe, no nemenej atraktívne. Rím ponúka viac ako 100 významných pamiatok, preto nie je možné obsiahnuť všetky počas jednej cesty. Poznávacie zájazdy Rím sú preto koncipované tak, aby ste získali základný prehľad a zároveň si vládali aj vychutnať atmosféru tohto miesta.

Služby pre poznávacie zájazdy Rím

Poznávacie zájazdy do Ríma vypracujeme podľa vašich požiadaviek a predstáv, podľa vami požadovaného zamerania, pre skupiny, rovnako ako pre individuálnych cestujúcich.

Poznávacie zájazdy Rím pre vás môžu obsahovať nasledovné služby podľa vášho výberu:

  • Doprava
  • Ubytovanie
  • Sprievodcovské služby
  • Program ušitý na mieru – nechajte sa inšpirovať naším itinerárom.
  • Doplnkové služby – prednostné vstupy do múzeí (Vatikánske múzeá, Koloseum, Galeria Borghese…, prehliadka Vatikánskych záhrad

Poznávacie zájazdy do Ríma vám pripravíme ako komplexný balík obsahujúci všetky potrebné služby, prípadne poskytneme len služby, ktoré si vyžiadate, ostatné si máte možnosť zabezpečiť vo vlastnej réžii.

Ubytovanie pre Vaše zájazdy vám ponúkame v kategórii hotelového zariadenia, ktoré si vyberiete. Naším cieľom je, aby vaše cestovanie bolo komfortné a ničím nerušené.

Pamiatky Ríma – čo sa oplatí vidieť

Veľkoleposť a rímskej architektúry  a umenia vôbec, či vynachádzavosť a predovšetkým technická zručnosť antických staviteľov nám dodnes vyráža dych.  Bohatstvo rímskych cisárov, neskôr pápežov a významných šľachtických rodín, napomohli Rímu stať sa naozajstnou pokladnicou umeleckých skvostov.  Stačí jednoducho návšteva antických fór, Kolosea, bazilík, či prechádzka uličkami centra Ríma. Naše poznávacie zájazdy Rím vám ponúkajú ochutnávku toho najlepšieho z Ríma. Vymenovanie okolo stovky pamiatok zrejme nebude tým, čo od Ríma očakávate. Spomeňme preto aspoň najzákladnejšie z nich:

Koloseum – sa stal akýmsi symbolom Ríma a to i vďaka svojej majestátnosti.  Koloseum slúžilo ako amfiteáter. Cisárska rodina Fláviovcov ho nechala postaviť na mieste umelého jazera a miesta kde pôvodne stála „kolosálna“ pozlátená socha cisára Nera.  Len málokto vie, že meno Koloseum pochádza pravá odtiaľto.

Palatín – jeden z rímskych pahorkov, ktorý sa stal rezidenciou rímskej aristokracie a neskôr sídlom cisárov.  Z Palatínu možete nahliadnuť na rozsiahli Circus Maximus. Žiaľ  to čo z neho zostalo je rozsiahly areál využívaný na koncerty, manifestácie alebo vhodným miestom, kam sa dá ísť zabehať.

Forum Romanum alebo jednoducho Rímske námestie bolo politickým, i komerčným centrom Ríma, nechýbali tu však i svätyne (Saturnov chrám, chrám bohyne Vesty) a Víťazné oblúky. Posvätná cesta, ktorá ním prechádzala ústila na Kapitole – kultovom centre antického Ríma. Okrem Rímskeho fóra sú známe i tzv. Cisárske fóra postavené z iniciatívy jednotlivých cisárov, po ktorých dostali svoje mená.

Kapitol sa vďaka chrámu najvyššieho boha Jupitera, Juno a Minervy, stal oficiálnym náboženským centrom Ríma. Jeho pozostatky sa dajú vidieť v Kapitolských múzeách, ktoré obkolesujú elegantné námestie a schodmi,  ktoré sú navrhnuté samotným Michelangelom.

Piazza della Rotonda sa pýši jednou z najlepšie zachovaných pamiatok Ríma. Panteón – bol pôvodne antickým chrámom zasvätená všetkým bohom. A práve preto jej v čase nástupu kresťanstva hrozil zánik. Prečo sa tak nestalo sa dozviete pri jeho návšteve.

Fontana di Trevi je najznámejšou rímskou fontánou.  Tvorí priečelie paláca Poli. Fontána stojí na mieste niekdajšej renesančnej studne a jej najstaršia časť je pozostatkom rímskeho akvaduktu.

Jedna z najstarších a najdôležitejších starovekých ciest vedúcich do Ríma aj z Ríma je dodnes zachovaná Via Appia. Lemovaná píniami a náhrobkami vás naozaj privedie do čias antického Ríma.

Vatikán – štát v štáte, je jedno z najnavštevovanejších miest na svete. So sídlom na Vatikánskom kopci pri pravom brehu Tiberu ponúka na obdiv skvosty ako Bazilika sv. Petra, Vatikánske múzeá a Vatikánske záhrady, ktoré ukrývajú diela Bramanteho, Rafaella a Michelangela. Život za hradbami Vatikánu plynie úplne inak ako na druhej strane. Jeho návšteva je však silným zážitkom pre každého.

Mohutná kruhová stavba týčia sa na ceste z Vatikánu smerom k Tiberu – Anjelský hrad, bol pôvodne mauzóleom cisára Hadriána. Neskôr bolo mauzóleum prebudované na pevnosť. Dnes je múzeom, ktoré je s Vatikánom spojené krytou chodbou.

Spomenuli sme vám naozaj len to najznámejšie z Ríma. Nielen tieto ale aj mnohé iné pamiatky Ríma stoja za vašu návštevu. Zo všetkých ciest, čo vedú do Ríma, si venujte aspoň jednu. Zabezpečíme vám príjemný a nezabudnuteľný pobyt vo večnom meste bez nepríjemného čakania v radoch pred jeho múzeami a umeleckými pamiatkami.

Pre vypracovanie konkrétnej ponuky nás prosím kontaktujte a uveďte čo najpodrobnejšie požiadavky, aby sme sa čo najviac mohli priblížiť vašim predstavám.