Pútnické zájazdy

Tisíce ľudí putujú ročne na miesta rôznych jedinečných udalostí, aby si ich uctili. Taliansko má takýchto miest mimoriadne veľa a ich návšteva zanechá silný dojem nielen na veriacich. Pútnické zájazdy sú s Talianskom späté rovnako silno ako jeho história a kultúra. Púte totiž predstavujú práve časť histórie a kultúry tohto stredomorského regiónu. Pútnické zájazdy ponúkajú možnosť spoznať históriu a súčasnosť, kultúru a tradície daného miesta, ľudí a tiež získať iný pohľad na seba i život okolo nás. V každom prípade sú pútnické zájazdy vždy silným emocionálnym i duchovným zážitkom pre všetkých zúčastnených. Atmosféra daného miesta je totiž nenapodobiteľná a energia z nej sálajúca neutícha vo dne, ani v noci.

Samotný Rím so svojím srdcom kresťanstva – Vatikánom, je cieľom pútnikov z celého sveta. A nielen ich. Púte do Ríma sa tak stali jednými z najpreferovanejších v Európe, ale aj vo svete. Nečudo, veď Rím a Vatikán sú skutočne výnimočné miesta.

Rím ukrýva nespočetné množstvo kostolov, v ktorých pôsobili mnohí významní učitelia cirkvi a svätci. Ukrývajú veľké duchovné, ale i kultúrne a historické bohatstvo. V tichu rímskych katedrál môžete načerpať duchovnú posilu a zároveň si vychutnať ich krásu.

Vatikán – klenot kresťanskej kultúry, je najmenší štát sveta, ktorý vznikol na mieste, kde je pochovaný svätý Peter. Srdce tvorí najväčší chrám sveta – bazilika sv. Petra. So svojím bohatým komplexom palácov, kaplniek, múzeí, obrazárne a tiež Vatikánskych záhrad patrí k najvýznamnejším kultúrno-duchovným pamiatkam a je i súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO.


Via Francigena – cesta, v stopách státisícov pútnikov, patrí k trom najznámejším púťam – Rím, Santiango de Compostela a Svätá Zem. Historická púť medzi anglickým Canterbury a Rímom prechádzajúca medzi Anglickom, Francúzskom, Švajčiarskom a Talianskom je jedna a najdlhších pútí v Európe. Kráčať v tichu a v modlitbe po Via Francigena – nazývaná i Via Romea, predstavuje nezabudnuteľné putovanie, ktoré sa ukončí pri hrobe sv. Petra s certifikátom pútnika – tzv. romea.

Program pre pútnické zájazdy pripravujeme tak, aby bol obohacujúci, no nie vyčerpávajúci. Transfery odporúčame autobusom alebo lietadlom, ubytovanie je zabezpečené v blízkosti pútnického miesta. Pútnické zájazdy zároveň obohacujeme aj o doplnkový program, prípadne návštevu iných zaujímavostí, ktoré sa vyskytnú na trase do pútnického miesta.

Pútnické zájazdy – ponuka

Z našej ponuky si môžete vybrať nasledovné pútnické zájazdy:

 

Doplnkové služby pre pútnické zájazdy: (cez prekliky)

Doplnkový program:

  • prednostné vstupy do Vatikánskych múzeí, Vatikánskych záhrad
  • vstupy na audiencie a bohoslužby vo Vatikáne
  • pre jednotlivcov a skupiny
  • Pápežské požehnania v slovenčine pri príležitosti púte do Ríma pre jednotlivcov, rodiny, farnosti, mladomanželov

 

V prípade požiadavky na akúkoľvek inú trasu pre váš pútnický zájazd v Taliansku nás prosím kontaktujte.