Sicília – kúzelný ostrov slnka a vína

ITINERÁR ZÁJAZDU:

1. deň – RÍM/ PALERMO

Odlet z Bratislavy do Ríma

Odlet do Palerma

2. deň – PALERMO

Palermo – prehliadka katedrály a centra mesta.

Palermo nesie v sebe odkaz nespočetného množstva populácii, ktoré v ňom zanechali svoje stopy. Je mestom výrazných farieb a prenikavých vôní. Jeho obyvatelia vás privítajú im vlastnou hrdosťou a srdečnosťou.

Kúzlo štvrte Kalsa (z arabského slova khalisa – „čistý“), kde sa nachádza katedrála vybudovaná Sara­cénmi pred viac ako 1000 rokmi a ďalšie dôležité pamiatky, paláce a kostoly, nás prenesú akoby doty­kom čarovného prútika do dávnej minulosti.

Normánsky palác a Palatínska kaplnka

Večera v reštaurácii na morskom pobreží.

Sicílska kuchyňa – autentický šperk medzinárodnej gastronómie. Lahodná chuť jedál spojená s jedinečnými vínami skrýva v sebe kúzlo tejto krajiny plnej kontrastov.

3. deň – MONREALE/ SCIACCA

Monreale – prehliadka mesta

„Krása Monrealskeho kláštorného nádvoria vyvoláva v návštevníkovi pocit takého neuveriteľného pôvabu, že by mal chuť zostať tam takmer navždy…kto ho nevidel, nemôže si predstaviť harmóniu stĺporadia“ toto sú slová Guy de Maupassanta po návšteve Monreale a prehliadke Dómu zasväteného Panne Márii Novej a priľahlého benediktínskeho kláštora.

mestečko Sciacca – relax pri mori

4. deň – SCIACCA

Relax pri mori

Prímorské mestečko Sciacca sa môže pochváliť jednou z najkrajších morských scenérií južného pobre­žia Sicílie. Jeho more rôznych odtieňov modrej s hladinou takmer nepretržite hladkou ako zrkadlo obmýva piesočné pláže a skalnaté brehy modelované vetrom.

Degustácia sicílskych vín a ďalsích typických gastronomických špecialít

5. deň – AGRIGENTO – Údolie chrámov

Relax pri mori

Údolie chrámov v blízkosti Agrigenta

„Najkrajšie mesto smrteľníkov“, týmito slovami definoval grécky antický básnik Pindaro Agrigento. V slávnom Údolí chrámov je nádhera dórskych antických pamiatok z gréckeho obdobia v ideálnej harmónii s prírodnou scenériou mandľových hájov.

6. deň – Selinunte

Relax pri mori

Selinunte – fakultatívna exkurzia

Ak ste po návšteve Údolia chrámov v Agrigente zostali okúzlení krásou gréckej architektúry, môžete si ju ešte raz vychutnať v rámci fakultatívneho výletu do archeologickej lokality Selinunte. V jej areáli je možné obdivovať pozostatky viacerých chrámov ako i ďalšie vykopávky.

7. deň – MONTHIA

Monthia – prehliadka mesta

Mothia bola založená Feničanmi vo 8. storočí pred Kristom a vďaka svojej polohe sa stala jednou z najbohatších kolónií Západnej ríše. Dnes dominuje lagúne „dello Stagnone“ a jej príroda spoločne so soľnými „návršiami“ a veternými mlynmi v hre farieb a zapadajúceho slnka vás očarí svojou kúzelnou atmosférou.

8. deň – ERICE/ MARSALA/ TRAPANI

Erice, Marsala a Trapani

Erice je malebné sicílske mestečko založené na bájami opradenej hore Eryx. Preslávilo sa chrámom Venuše, ktorý i dnes dominuje celému mestu. Dnes Erice pôsobí svojráznym dojmom, najmä keď vás v jeho uliciach zastihne hmla a podporí tak farbu kameňa, z ktorého sú postavené domy a zároveň vydláž­dené ulice. Pri čistej oblohe sú naopak nezabudnuteľným zážitkom výhľad na okolie a na neďaleké mesto Trapani s jeho soliskami.

9. deň

Odlet do Ríma a do Bratislavy