Sicília

Talianska Sicília – ostrov slnka je ako stvorený na dovolenku. Najväčší taliansky ostrov obmývaný tromi morami (Stredozemným, Tyrhénskym, Iónskym), bol prvým osídleným ostrovom v Stredozemnom mori. Vďaka svojej polohe na križovatke ciest bola Sicília nielen z mnohých strán ovplyvňovaným, ale aj často dobývaným miestom. Bojovala o ňu takmer celá Európa, až sa napokon stala súčasťou Talianska. Talianska Sicília je dnes práve kvôli neustálym zmenám kultúr v minulosti jedným z najzaujímavejších miest súčasnosti.

Sicília je plná kontrastov, tak ako jej história bola plná neustálych zmien. A práve preto je spojenie Sicília a dovolenka také žiadané. Talianska Sicília totiž ponúka čosi pre každého. Veľmi príjemné podnebie, nespútaná príroda – a to v prípade Etny platí doslovne, priezračné moria, historické a kultúrne pamiatky na každom kroku a hlavne nenapodobiteľná atmosféra, akú ponúka len Sicília, to sú synonymá ideálnej dovolenky.

Za zmienku stoja aj tradičné sicílske jedlá – makaróny so sépiami, špagety so sardelami a čerstvé ryby s bylinkami, cesnakom alebo kaparami a olivami – zaručený návod na dlhovekosť a ideálnu figúru.

Symbolom ostrova je desiata najväčšia na svete a stále aktívna sopka Etna, ktorej okolie bolo vyhlásené za národný park a jej zdolávanie je prístupné širokej verejnosti. Na úpätí Etny sa rozprestiera Catania s jedinečnými budovami z čierneho lávového kameňa. Taormina sa pýši svojím naj, ktorým je najkrajšie prírodné divadlo na svete z dielne Grékov. Messina – významný prístav, ktorý spája Sicíliu s pevninou, aby bola vaša dovolenka nielen ostrovná. Bolo by zvláštne, keby v toľkej kultúre nebolo kultúrne dedičstvo svetoveho významu. Ale Sicília ponúka aj to – Syrakúzy, pamiatka UNESCO, jeden z najvýznamnejších prístavov s unikátnou dórskou pamiatkou Sicílie – Apolónovým chrámom, nekropolou a papyrusom. A Syrakúzy toho odkrývajú oveľa viac – jedno z najväčších antických Gréckych divadiel, jaskyňa Dionýzovo ucho, rodisko Archimeda či pôsobisko Aischyla. Sicília je na pamiatky skutočne bohatá a vaša sicílska dovolenka tak môže byť skutočne bohatá.

Sicília a dovolenka jednoducho patria k sebe. Preto neváhajte a nahliadnite do nášho itineráru.