Stred Talianska

Stred Talianska v našej ponuke reprezentujú regióny Lazio – Rím a okolie, Umbria – v stredozemí a Toskánsko – smerom na sever pozdĺž Tyrhenského mora. Každý z týchto regiónov je iný, a zároveň jedinečný. Rodinná dovolenka, poznávacie zájazdy, školské výlety či púte, stredné Taliansko má vždy čo ponúknuť.

Najznámejším a najnavštevovanejším z týchto troch regiónov je, vďaka svojmu majestátnemu hlavnému mestu nielen kraja, ale aj celého Talianska, Lazio. Tak ako kedysi, v Laziu aj dnes stále platí, že všetky cesty vedú do Ríma. A tak ako kedysi, aj dnes je práve Rím tým hlavným ťahúňom tejto oblasti. Pre mnohých Rím predstavuje Taliansko. No Taliansko to nie je len Rím, i keď Taliansko a Rím každopádne nerozlučne patria k sebe. A aj Rím robí Taliansko tým, čím je. preklik na Poznávačky Rím

Stred Talianska okrem Ríma charakterizujú aj lákavá gastronómia, dlhé piesočnaté pláže, kam chodia relaxovať nielen Rimania a samozrejme história a umenie, ktoré tu na vás dýchajú na každom kroku.

Umbria– krajina najstaršieho talianskeho kmeňa Umbrov, a historických bojov, ale i zemetrasení a zároveň jediný z talianskych regiónov bez mora. Aj tak by sa dala charakterizovať táto oblasť stredného Talianska. Aj napriek tomu alebo možno práve preto dokáže prilákať mnohých návštevníkov.

Perugia, hlavné mesto Umbrie, má bohatú umeleckú tradíciu, ktorú charakterizovali mnohí významní maliari, ktorí tu žili a tvorili. Prestížna Univerzita pre cudzincov láka študentov umenia a jazykov z celého sveta. Svätý František z Assisi tiež pochádzal z Umbrie. Jeho rodisko a pôsobisko charakteristické domami z bieleho a ružového mramoru je dnes najvýznamnejším pútnickým miestom v Taliansku. Za zmienku stojí okrem iných aj Orvieto majestátne sa týčiace na kamennej vyvýšenine, ktoré láka svojou gotickou katedrálou a podzemnými chodbami a hrobkami Etruskov.

Umbria aj bez mora dokáže zaujať a ponúknuť množstvo zaujímavostí a určite stojí za návštevu. Bohatý výver enogastronomických špecialít, medzi ktoré patrí vysoko kvalitný olivový olej či lahodné vína patria do jej atrakcii. Výroba keramiky je jednou z najreprezentatívnejších remesiel tohto regiónu. Na svoje si prídu aj tí, ktorí chcú v tichu kláštorných múrov meditovať a načerpať duchovné sily.

Toskánsko, kraj Etruskov a ich kultúry, agroturistiky a krásnej prírody inšpirujúcej umelcov. Toskánsko sa rozprestiera medzi horami a morom, čo mu zabezpečuje nádherné scenérie ako stvorené pre umelecké diela. K tomu lahodné víno Chianti a romantika tohto regiónu je priam dokonalá.

Toskánsko je rovnako ako iné regióny bohaté aj na metropoly. Renesančná Florencia so svojím Ponte Vecchio (Starý most) s obchodíkmi zlatníkov, Michelangelovou sochou Dávida, galériou Uffizzi s najväčšou kolekciou talianskeho renesančného umenia a Pisa, ktorá skrýva Námestie zázrakov a nenapodobiteľné šikmú vežu naklonenú až o 4 metre, to je len základ, ktorý nemusíme predstavovať, ale mali by ste ho vidieť.

Ostrov Elba je toskánskou lahôdkou vzdialenou len 10km od pobrežia. Pláže rôzneho druhu, športové vyžitie, ale aj nádych histórie. Ako ináč, veď aj Elba je talianska. Mafiánska pevnosť – väzenie v protiklade s farebnými domčekmi miestnych obyvateľov a ťažba metalických rúd, aj to tvorí tento zelený ostrov pri toskánskom pobreží Talianska.